
- O firmie
- Opieka
- Rehabilitacja
- Zastrzyki
- Badanie krwi
- Kroplówki
- Kroplówki chelatowe EDTA
- Lewatywy
- Cewnikowanie
- Stawianie baniek
- Referencje
- Kontakt
- Polecam firmy
- Mapa dojazdu

Kroplówki chelatowe EDTA
Działanie EDTA
Kroplówka EDTA (EtylenoDiaminoTetraAcetic), określana również jako chelatacja; Usuwa z organizmu metale ciężkie, które przedostają się do niego wraz z zanieczyszczonymi powietrzem, wodą, pożywieniem. Z krwią docieraję one do wszystkich narządów wewnętrznych, łączą się z różnymi elementami komórek upośledzając ich funkcje.
Kolejnym bardzo ważnym zastosowaniem chelatacji, EDTA, jest udział w usuwaniu ze ścian naczyń krwionośnych złogów cholesterolowych, w tym zawartego w nich wapnia. Złogi miażdżycowe, w miarę narastania, coraz bardziej upośledzają przepływ krwi, natlenianie i odżywianie komórek.
Badania wykazały, że infuzja dożylna (kroplówka) roztworu EDTA zwiększa przepływ przez naczynia krwionośne odblokowując je; Poprawia ukrwienie i zapoatrzenie tkanek w tlen. Działa silnie odtruwająco.
Odpowiednio często powtarzane zabiegi chelatujace nie tylko zmniejszają liczbę i wielkość złogów miażdżycowych w naczyniach krwionośnych; usuwają także dość rozległe zatory i zakrzepy w ścianach tętnic.
Uzyskanie równowagi pomiędzy ilością wolnych rodników, a neutralizującym je układem antyoksydacyjnym to trzeci, może najważniejsza zasługa chelatacji EDTA. Efektem jest niszczenie wolnych rodników uszkadzających konstrukcję błon komórkowych, materiał genetyczny (DNA), unieczynniają enzymy, a także zmniejszją sprawność układu odpornościowego.
Schorzenia, w których osiąga się najlepsze wyniki lecznia chelatacją:
- Zaburzenia krążenia obwodowego, szczególnie kończyn.
- Choroba wieńcowa, zwana też chorobą niedokrwienną serca.
- Choroba nadciśnieniowa.
- Miażdżyca naczyń mózgu.
- Zatorowość płucna.
- Stany spastyczne oskrzeli.
- Kolagenozy - choroby tkanki łącznej.
- Zaćma i jaskra.
- Owrzodzenie i żylakowatość podudzi.
- Zaburzenia seksualne.
- Choroba Alzhheimera.
- Depresje.
- Chorba zwyrodnieniowa stawów.
- Niektóre schorzenia tkanki łącznej, np. reumatoidalne zapalenie stawów.
- Choroby z powikłań cukrzycowych..
Odpowiednio często powtarzane zabiegi chelatujace nie tylko zmniejszają liczbę i wielkość złogów miażdżycowych w naczyniach krwionośnych; usuwają także dość rozległe zatory i zakrzepy w ścianach tętnic.
Usługi pielęgniarskie 24h